Elementy konstrukcji żelbetowych

Elementy konstrukcji
żelbetowych

Produkowane przez nas elementy konstrukcji żelbetowych mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki swoim ogniotrwałym właściwościom można z nich wykonać konstrukcje o dowolnym kształcie, zachowując przy tym wyjątkową trwałość i odporność na obciążenia.

ELEMENTY KONSTRUKCJI ŻELBETONOWYCH

Prefabrykowane belki

Produkujemy belki w dowolnym zakresie wymiarów o przekrojach prostokątnych, trapezowych, teowych i w kształcie litery L. Długość belek wynosi na ogół do 12 m. Oferowane przez nas elementy mogą być łączone z konstrukcją poprzez oparcie na wsporniku słupa (trzpienie, marki stalowe) lub skręcane łączniki zbrojeniowe.

 

Belki wykorzystuje się głównie w obiektach infrastruktury, energetycznych, do budowy parkingów, stadionów, mieszkań, obiektów użyteczności publicznej, handlowych oraz w budownictwie przemysłowym. Zastosowanie belek prefabrykowanych sprawia, że na miejscu budowy nie są potrzebne szalunki.

 

  • Wytrzymałe belki o szerokim zastosowaniu w wielu inwestycjach
  • Produkowane na indywidualne zamówienie w 100% zgodne ze specyfikacją
NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Prefabrykowane słupy

Słupy produkowane są w określonych wielkościach i przekrojach kwadratowych, prostokątnych i okrągłych oraz jednolitych bądź zmiennych na wysokości. Są wyposażone w akcesoria do połączeń.

 

Zadaniem słupów jest przekazywanie obciążeń konstrukcji na fundamenty. Dzielimy je na dwa typy – proste oraz z głowicami. Są wyposażone w szyny, marki stalowe lub łączniki, które służą do łączenia elementów konstrukcji. Można je wyprodukować ze wspornikami w dowolnym kierunku do oparcia podciągów lub belek. Mogą mieć przekroje prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. Słupy prefabrykowane charakteryzują się szybkością wykonania, wyeliminowaniem konieczności prowadzenia prac zbrojarskich i szalunkowych. Słupy są łączone z fundamentem za pomocą skręcanych łączników, nie ma więc potrzeby stosowania podpór montażowych.

 

Jednokondygnacyjne słupy betonowe prefabrykowane są łatwiejsze w transporcie, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, w którym nie są potrzebne słupy wyższe, niż 15 metrów. Jeśli natomiast są stosowane do wielokondygnacyjnych konstrukcji, trzeba wziąć pod uwagę, że słupy będzie trzeba ze sobą łączyć na miejscu

 

Wielokondygnacyjne słupy betonowe prefabrykowane rozwiązanie wymagające mniejszego nakładu pracy na budowie, szybsze w montażu, dostarczane specjalistycznym transportem.

NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Szyby windowe

Oferujemy szyby windowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wysokość prefabrykatów zależy od wysokości kondygnacji w budynku.

 

Dolne i górne elementy mogą być wykonane zarówno jako elementy całościowe, jak i osobne ściany boczne. Podjęcie prawidłowych wymiarów zapewnia konstrukcji szczelność, dzięki czemu jest długowieczna. Szyby prefabrykowane znajdują zastosowanie w budynkach wielorodzinnych, obiektach przemysłowych, magazynach, fabrykach, obiektach użyteczności publicznej i w halach produkcyjnych.

Szyb windowy składa się z:

  • Wodoszczelne dno (podszybie)
  • Element dolny kondygnacji
  • Element górny kondygnacji
  • Płyta nadszybia

Elementy dolne i górne kondygnacji mogą zostać wyprodukowane jako osobne ściany boczne albo jako całościowe elementy przestrzenne kondygnacyjne.

Rozwiązania
dla deweloperów i przemysłu

Współpracujemy z biurami projektowymi, specjalizującymi się w projektowaniu obiektów w technologii prefabrykacji budowlanej. Oferujemy solidne rozwiązanie dla deweloperów i przemysłu.

Produkcja

Produkujemy wysokiej jakości prefabrykaty betonowe pod indywidualne zamówienia.

Transport

Oferujemy specjalistyczny, międzynarodowy transport prefabrykatów.

Partnerstwo

Wierzymy w partnerskie relacje z naszymi klientami. Transparentne i profesjonalne.

Jakość

Dysponujemy własnym laboratorium. Prefabrykaty poddajemy dokładnym testom.

PRODUCENT PREFABRYKATÓW

P.B.-M. SCANBET sp. z o.o.

P.B.-M. SCANBET sp. z o.o. to czołowy producent prefabrykatów betonowych w Polsce, z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Firma oferuje szerokie możliwości produkcji prefabrykatów na zamówienie. W ofercie znajdują się ściany prefabrykowane, balkony, schody oraz elementy konstrukcyjne jak słupy i belki. Prefabrykaty wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i ciągłemu doskonaleniu procesów produkcyjnych, SCANBET jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom i potrzebom klientów.

  • Wysoka jakość wykonania Produkty SCANBET charakteryzują się bardzo precyzyjnym wykonaniem, co jest szczególnie ważne w przypadku elementów konstrukcyjnych, takich jak ściany prefabrykowane. Dzięki temu inwestorzy mogą mieć pewność, że otrzymują wyroby o dokładnych wymiarach i właściwościach, które zapewnią stabilność i trwałość całej konstrukcji.
  • Szeroki wybór produktów SCANBET oferuje szeroki wybór prefabrykatów żelbetowych, od ścian i płyt fundamentowych po elementy dekoracyjne. Dzięki temu klienci mają możliwość dostosowania produktów do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań, co przekłada się na efektywność i oszczędność czasu oraz pieniędzy podczas procesu budowlanego.

Certyfikaty

Zakładowy System Kontroli Jakości sprawuje nadzór nad każdym etapem produkcji. Nasz System Kontroli Jakości został pozytywnie zaopiniowany przez polską jednostkę certyfikującą CWB z Warszawy.

Kontakt


    Maksymalna wielkość pliku: 10MB