Schody betonowe
prefabrykowane

Produkujemy schody na zamówienie klienta indywidualnego jak i dla potrzeb dużych realizacji. Oferujemy wykonanie każdego rodzaju schodów betonowych prefabrykowanych w zakresie kształtu i wymiarów dostosowanych do wymagań projektu.

SCHODY BETONOWE

Elementy
klatek schodowych

Prefabrykowane elementy klatek schodowych są dedykowane zarówno do domów jedno oraz wielorodzinnych, jak i realizacji dużych inwestycji jak osiedla i powierzchnie przemysłowe oraz handlowe. Wykonujemy zlecenia według indywidualnego projektu dokładnie pod wymagania klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu produkujemy prefabrykowane schody betonowe w wysokiej jakości, co gwarantuje dobre dopasowanie elementów i łatwość montażu.

Schody betonowe produkujemy w negatywie (stopnie oraz policzki biegów – odcisk z formy). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy wysoką jakość wizualną stopni schodów, a spód biegu jest zatarty na gładko ręcznie lub mechanicznie. Warstwy wierzchnie stref komunikacyjnych można swobodnie wykańczać płytkami. Schody zewnętrzne są wykonywane z betonu mrozoodpornego, co ma ogromne znaczenie dla ich trwałości. Wykonujemy każdego rodzaju schody prefabrykowane w zakresie kształtu i wymiarów.

 

  • Biegi schodowe wraz z podestem górnym lub dolnym opieranym bezpośrednio na ścianach
  • Same biegi schodowe i opieranie ich na monolitycznych płytach spocznikowych
  • Oddzielnie biegi schodowe i spoczniki
  • Schody zabiegowe 90° i 180°
NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Prefabrykowane
biegi schodowe

Wszystkie rodzaje schodów betonowych produkujemy na indywidualne zamówienie i dostarczamy na miejsce budowy jako gotowy produkt, co znacznie ułatwia prace konstrukcyjne na miejscu. Do produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości beton, a projekt jest zawsze realizowany zgodnie z wytycznymi. Wykonujemy schody betonowe wewnętrzne i zewnętrzne. Schody wykonywane z żelbetu lub monolitu są produktem gotowym do montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych schodów nie wymagają deskowania ani zbrojenia i są przygotowane do użytkowania praktycznie natychmiast po osadzeniu. Mimo podobnej specyfikacji rozróżniamy kilka typów biegów schodowych prefabrykowanych:

 

Jednobiegowe schody betonowe to najprostsze schody linearne, czyli prowadzące do celu po linii prostej. Stopnie takich schodów mają kształt prostokąta o określonej wysokości i głębokości. Są częściej wykorzystywane w budownictwie przemysłowym, ponieważ pozwalają na uzyskanie większej przepustowości.

 

Dwubiegowe schody prefabrykowane nie różnią się niczym od schodów jednobiegunowych poza zmianą kierunku wchodzenia w pewnym miejscu (najczęściej o 90 lub 180 stopni), zazwyczaj ze spocznikiem umieszczonym w miejscu zmiany kierunku.

 

Kręcone i łukowe to nowoczesne schody mające duże znaczenie użytkowe, stosowane głównie w niewielkich konstrukcjach, ponieważ zabierają najmniej miejsca. Są bardzo efektowne, jednak rzadziej wykorzystywane, niż schody jedno lub dwubiegunowe.


Schody betonowe proste

Charakteryzują się szybkością montażu i dużą ilością konfiguracji, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie. Są doskonałym rozwiązaniem przy budowie domów, inwestycji przemysłowych i instytucji publicznych. Można je montować bez względu na warunki atmosferyczne. Uniwersalne schody można zwieńczyć płytkami, gresem lub pozostawić je w oryginalnej formie. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno przy budowie schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Są wykorzystywane w budownictwie przemysłowym, deweloperskim i prywatnym.

Schody betonowe zabiegowe

Doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, w których miejsce na schody jest ograniczone, np. w budownictwie mieszkaniowym. To rozwiązanie to nie tylko funkcjonalność, ale też wytrzymałość i wiele opcji designu. Schody zabiegowe doskonale zaimplementują się zarówno jako wewnętrzne, jak i zewnętrzne rozwiązanie. Można je wykończyć drewnem, gresem, płytkami lub wykorzystać w czystej formie.

Podesty i spoczniki betonowe

Spoczynki umieszczane są na załamaniu i łączeniu schodów. Są stałym elementem budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego.

Rozwiązania
dla deweloperów i przemysłu

Współpracujemy z biurami projektowymi, specjalizującymi się w projektowaniu obiektów w technologii prefabrykacji budowlanej. Oferujemy solidne rozwiązanie dla deweloperów i przemysłu.

Produkcja

Produkujemy wysokiej jakości prefabrykaty betonowe pod indywidualne zamówienia.

Transport

Oferujemy specjalistyczny, międzynarodowy transport prefabrykatów.

Partnerstwo

Wierzymy w partnerskie relacje z naszymi klientami. Transparentne i profesjonalne.

Jakość

Dysponujemy własnym laboratorium. Prefabrykaty poddajemy dokładnym testom.

PRODUCENT PREFABRYKATÓW

P.B.-M. SCANBET sp. z o.o.

P.B.-M. SCANBET sp. z o.o. to czołowy producent prefabrykatów betonowych w Polsce, z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Firma oferuje szerokie możliwości produkcji prefabrykatów na zamówienie. W ofercie znajdują się ściany prefabrykowane, balkony, schody oraz elementy konstrukcyjne jak słupy i belki. Prefabrykaty wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i ciągłemu doskonaleniu procesów produkcyjnych, SCANBET jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom i potrzebom klientów.

  • Wysoka jakość wykonania Produkty SCANBET charakteryzują się bardzo precyzyjnym wykonaniem, co jest szczególnie ważne w przypadku elementów konstrukcyjnych, takich jak ściany prefabrykowane. Dzięki temu inwestorzy mogą mieć pewność, że otrzymują wyroby o dokładnych wymiarach i właściwościach, które zapewnią stabilność i trwałość całej konstrukcji.
  • Szeroki wybór produktów SCANBET oferuje szeroki wybór prefabrykatów żelbetowych, od ścian i płyt fundamentowych po elementy dekoracyjne. Dzięki temu klienci mają możliwość dostosowania produktów do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań, co przekłada się na efektywność i oszczędność czasu oraz pieniędzy podczas procesu budowlanego.

Certyfikaty

Zakładowy System Kontroli Jakości sprawuje nadzór nad każdym etapem produkcji. Nasz System Kontroli Jakości został pozytywnie zaopiniowany przez polską jednostkę certyfikującą CWB z Warszawy.

Kontakt


    Maksymalna wielkość pliku: 10MB